Nofollow link Nasıl Yapılır ?

Merhaba alioktem.com.tr takipçimiz bu makalemizde size Nofollow link Nasıl Yapılır ? onu anlatıcam

dofollow-nofollow-link-nedir

No Follow Backlink Nedir?
No Follow link yapısı 2005 yılında Google tarafından spam siteler ile mücadele için geliştirildi.Özellikle yorum alanlarında bulunan web sitelerinin içeriği hakkında bilgi sahibi olmadığınızdan dolayı no follow etiketi kullanarak bu site hakkında bilginizin olmadığını ve bu sitenin içeriğiyle bir bağlantınızın olmadığını Google’a bildirmiş olursunuz.No Follow linkin örnek kullanımı aşağıdaki gibidir.

Kod:
<a href="siteadresicom" rel="nofollow">site adresi</a>

No Follow link olarak link verdiğiniz siteler sizin Pagerank değerinizden yararlanamazlar.Bu backlinkler Google tarafınca link olarak sayılmaz.Ancak bu linkler ile sıralamalarda yükseliş sağlamak mümkündür.

No Follow Linkler Zararlı Mı?
No Follow teriminin Türkçe karşılığı “Takip Etme” olunca çoğu kişi no follow link tipini yanlış algıladı ve hatalı yorumlar yaptı.No Follow olarak edindiğiniz backlinkin Pagerank’a etkisi yoktur.Öte yandan aldığınız bu link ile sıralamalarda yükseliş göstermeniz mümkündür.Ayrıca no follow linklere sahip olmanız SEO açısından çalışmalarınıza çok daha doğal bir görünüm verecektir.

Tüm linklerinizin Do Follow biçiminde olması doğal bir izlenim bırakmayacağından sitenize zarar verecektir.

Bir önceki yazımız olan Zararlı backlinkler nasıl engelenir ? başlıklı makalemizde hacklink engeleme, Zararlı backlinkler engele ve Zararlı hacklink backlinkler engeleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

lr üyelik