Lumia 525’e Android 6.0 Yüklendi

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 13:22

Bir dönem Windows Phone ekosistemine damga vuran Lumia 525 akıllı telefona Android 6.0.1 işletim sistemi yüklendi. Yükleme sonrası Lumia 525 kararlı çalışıyor mu? İşte detaylar!

 

Nokia’nın Android işletim sistemine geçiş yapmaması, dünya devi şirketin bu noktaya gelmesinde bir numaralı etken diyebiliriz. Bir dönem mobil dünyasına hükmeden Nokia, Finlandiyalı olmayan ilk Nokia CEO’su Stephen Elop döneminde Microsoft’a satılarak tercihini Windows Phone işletim sisteminden yana kullandı.

İsim hakkı noktasında Microsoft ile yapılan anlaşmanın sona ermesinin ardından Nokia’nın Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar geliştirmek istediği biliniyor. Bu noktada gelen son haberlere göre yılın dördüncü  çeyreğinde Nokia markası taşıyan Android telefonları görmeye başlayacağız.

Lumia 525 modeline Android 6.0 yüklendi

Android işletim sistemine sahip Nokia akıllı telefonlar için sabırsızlandığımız bir dönemde, geliştiriciler Nokia markasını taşıyan Lumia 525 modeline Android 6.0 yüklemeyi başardı.

XDA Geliştiriciler Forumu kıdemli üyelerinden banmeifyouwant, bir dönem Windows Phone ekosisteminin en çok satan telefonu olan Lumia 525’teAndroid 6.0.1 işletim sistemini çalıştırdı.

lumia-525-android

Geliştirici yükleme işlemi sonrası bir video da yayınladı. Android 6.0.1 tabanlı CyanogenMod 13 özel ROM yüklenen telefonun henüz kararlı bir şekilde çalışmadığı görülüyor.

Dokunmatikten tutunda Wi-Fi’ya kadar sık kullandığımız başlıca özellikler henüz sağlıklı bir şekilde çalışmıyor. Ancak ROM geliştirme çalışmalarının ilerleyen dönemlerde süreceği bildiriliyor.

Lumia 525 Özellikleri

Giriş seviyesi akıllı telefonda 4 inç büyüklüğünde 480 x 800 pikselçözünürlüklü ekran, çift çekirdekli Snapdragon S4 işlemci, 1 GB RAM, 8 GBdahili depolama ve 5 megapiksel arka kamera yer alıyor. Lumia 525 son olarak Windows Phone 8.1 sürümüne yükseltild

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.