iphone Zil Sesi Yapma 2016

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 21:45

Mehraba Alioktem.com.tr ziyaretcimiz bu makalede size iphone cihazlarda nasıl zil sesi yapılır onu göstericez resimli olarak acıklamalı  uygulaya bilirsiniz  kolay gelsin şimdiden 🙂

iphone
iPhone, kişiselleştirmesi zor bir cihaz olarak bilinir. Apple’ın bu akıllı telefonuyla yapabileceğiniz onlarca şey varken konu kişiselleştirmeye geldiğinde diğer Android cihazlara kıyasla iPhone zil sesleri oluşturmak çok daha zordur. Elinizde farklı zil sesleri varsa neden iPhone zil sesi oluşturmak isteyesiniz ki?

Kullanıcıların iPhone zil seslerini değiştirmek veya kişiselleştirmek istemelerinin farklı sebepleri olabilir. İlk olarak iPhone’un varsayılan melodileri aslında bir sıkıcıdır. Ayrıca telefonunuz her çaldığında, en sevdiğiniz şarkıyı duymak veya mesaj geldiğinde yüzünüzü güldüren bir melodiyi duymak her zaman istenen bir şeydir. Ek olarak kişilere zil sesi atadığınızda illa telefonunuza bakmadan kimin aradığını anlayabilirsiniz. Bütün bu avantajlarla beraber gelen soru ise, iPhone zil seslerini oluşturmanın mümkün olup olmadığı. Neyse ki cevap evet, bu mümkün aşağıdaki seçeneklere bir göz atın.

iPhone için zil sesi oluşturma yolları

ziliphone

iTunes Yolu

iPhone zil sesi oluşturmak istiyorsanız öncelikler iTunes’un son sürümü 12.1’i indirmiş olmalısınız. Ancak iTunes bilgisayarınızda olsa bile sevdiğiniz şarkıları zil sesine dönüştürmenin kolay bir işlem olmadığını hemen söyleyelim. Farklı birçok aktarma ve eşleştirme işlemini yapmanız gerekli ancak iTunes oldukça etkili bir araç. Şimdi önümüzdeki üç adıma göz atabiliriz.

  • Bilgisayarınıza iTunes’u başlatın. Zil sesine dönüştürmek istediğiniz şarkının kütüphanenizde yer aldığından emin olun, aksi halde önce şarkıyı iTunes kütüphanenize ekleyin. Seçili şarkıya sağ tıklayıp “Bilgi Al” seçeneğine tıklayın. Yeni pencerede “Seçenekler” i seçin ve “başlat zamanı” ve “durdur zamanı” kutucuklarını işaretleyin. Zil sesinin ne zaman başlayıp ne zaman bitmesini istediğinizi toplam süre 30 saniyeyi geçmeyecek şekilde belirtin. Her şeyi ayarladığınızda, “Tamam” butonunu tıklayın ve şarkıya yeniden sağ tıklayın.
  • screenshot1
  • Bu sefer “AAC Sürümünü Yarat” seçeneğine tıklayın. Listede şarkının kopya hali görünecek, sonra “seçenekler” sekmesine yeniden tıklayarak “Bilgi Al”ı tıklayın. Alternatif olarak “başla” ve “bitir” kutucuklarını bu sefer seçmeyin.

screenshot2

Şarkıya tekrar sağ tıklayın ve “Windows Gezgini’nde Göster”yi seçin. Dosya uzantısını .m4a formatından .m4r formatına değiştirerek yeniden adlandırın

screenshot3

  • Şarkıya çift tıklayın ve “Zil sesleri” altında iTunes kütüphanesine ekleyin. iPhone’unuzu bilgisayarınıza bağlayın ve “Zil Sesleri” butonuna tıklayın. “Sesleri eşleştir”e ve ardından “Uygula” seçeneğine tıklayın. iPhone’unuzda “ayarlar”ı, “sesler”i ardından “zil sesleri”ni açın. Yeni oluşturulan zil sesi “kişisel sesler” altında yer alır.
  • screenshot4

 

Sona geldiniz şimdiden hayırlı olsun bir yorum bırakırsanız mutlu oluruz 🙂

iphone teknik sorun ve yazılım sorunu olanlar yorum veya iletişim sayfamızdaki mail adresinden bize mail göndere bilirsiniz ….

 

 

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.