Google mobile öncelik verme kararı aldığını Bildirdi

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 10:20

Google mobile öncelik verme kararı aldı

google mobil

Teknolojinin her alanında aktif olan Google arama motorunda bir yeniliğe gidiyor. Bundan sonra indekste mobile öncelik verilecek.

Google geçtiğimiz yıldan itibaren arama sonuçlarında mobil optimizasyonu olan siteleri ön plana çıkartır hale gelmişti. Ardından mobil internet ile en hızlı yüklenen siteleri seçme olanağı sunmaya başlamıştı. Şimdi bu alana verilen önem bir sonraki seviyeye taşınıyor.

Her daim yanımızda olan akıllı telefonlar birçok farklı amaç için kullanılabiliyor. Bunların arasındaGoogle gibi mecralar üzerinden yapılan aramalar da önemli bir yer tutuyor. Cihazlardaki internetin sınırlı olması ve yüklenme hızı gibi sebeplerle mobil optimizasyon sahibi olmak giderek daha önemli oluyor. Google da mobil kaynaklı trafikteki artışın ağırlık vermeye değer olduğunu gördü.

Birkaç ay içinde Google’ın masaüstü versiyonu ile mobil versiyonunda yapılan aramaların sonuçları farklı olacak. Arama motoru bundan sonra mobil indeksi birincil olarak kabul edecek. Dolayısıyla mobil cihazlardan yapılan aramalar ile daha güncel sonuçlara ulaşılabilecek. Masaüstü indeksiyse ikinci plana çekilecek. Mobile uygun internet siteleri ve içerikler öne çıkmayı başlayacak

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.