Web Sitenizin Hit Trafiğini Arttırmak

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 00:06

hit_arttir-1024x683-620x330

1. Reklam

Ücretli Google reklamları, sosyal medya reklamları (Facebook, Twitter, İnstagram…) ve videolu reklamlar, ziyaretçiyi sitenize çekmek için ve markanızı daha çok kişiye duyurmak için mükemmel yollardan birisidir. Sitenizin hit trafiğini mi arttırmak istiyorsunuz, yoksa kaliteli ziyaretçiler ile daha çok kazanmak mı istiyorsunuz?
Sitenize gelen ziyaretçi sayısı arttıkça kazanç oranınızın da artacağını umuyor, ücretli reklamlar vererek daha çok kâr yapacağınızı düşünüyoruz. Örneğin Google‘da arama terimlerine yatırım yapmak maaliyet açısından yüksek olabilir ama en fazla kâr getirecek ortam da burası olabilir.

 

2. Sosyal Ağları Keşfet!

İçeriklerinizi daha çok insana ulştırmak için en iyi yollardan biriside Sosyal ağlar. Ülkemizde internet kullananların %80‘i Sosyal ağlarda ve bu inanılmaz hit trafiği anlamına gelmektedir. Bu yüzden sosyal ağları kullanarak hit trafiğinizi arttırabilirsiniz.En ideal sosyal ağlar Facebook, Twitter, Google Plus, Instagram olarak devam etmektedir. İster reklam verin, ister sayfa oluşturup emeklerinizle büyültün. Bu sizin elinizde. Ama ne olursa olsun, Sosyal ağlar internet siteniz için güzel nimetler olacaktır.

 

3. İlgi Çek

İçerik pazarlama başarısı sihir değildir. Taktikleri vardır. Bu nedenle, okuyucuların ilgisini çekmek ve sitenizi tercih etmesini sağlamak için yazıları mümkün olduğunda ilgi çekici hale getir. Yazıda ilgi çekici resimler, videolar ve formlar ekleyerek kullanıcıları sitenizi beğenmesini sağlayın.

4. İlgi Çekici Başlıklar Hazırla

Hangisine giderdiniz? “Nasıl kiloverilir” adı altındaki bir yazı içeren bloga mı yoksa “ Kilo vermek için İnanılmaz 5 Yol” başlıklı bir bloga mı? Yazılarınızı yazarken ilginç ve düzgün başlıklar seçerek daha çok trafik elde edebilirsiniz.

5. Tek sayfalı One Page-SEO’ya Dikkat

Sayfalarınız için SEO yapmaya devam edin. SEO‘nun ilk ayağı sizin elinizde. Yazı hakkında META-Description ve Keywords’lar hazırlayarak sayfayı yapılandırın. UnutmayınGoogle Bot sitenizi anlaması için META Anahtar Kelimeleri siteniz için çok önemlidir.

 

6. Misafir Blogcu Olun

Diğer bloglarda misafir yazar olun. Yazdığınız yazılarda kendi blogunuzun linklerini sokarak hem misafir olarak yazdığınız bloga yararlı olun hemde kendi siteniz için mükemmel bir SEO çalışması yapın. Kaybeden yok, kazanan çok olsun.

7. Misafir Blogcu Kabul Edin

Diğer bloglarda yazdığınız gibi kendi sitenize de misafir yazar kabul edin ve iki tarafta mutlu olsun. Sitenize misafir yazar kabul ederek hem özgün yazılarınız artmış olacak hemde daha çok yazınız olmuş olacak.

8. Sahte Hitlerden Uzak Durun!

Şu sıralar herkesin dilinde bir “Organik Hit Satılır” kelimesi var. Organik hit diye bir şey yoktur. Organik hitleri sadece arama motorlarından alabilirsiniz. Eğer satın alıyorsanız,Google‘ı kandırıyorsunuz anlamına gelir. Az da olsa hitiniz varsa bu yüzden kaybetme nedeniniz olabilir ve sitenizi çöp yapma durumuna kadar gelebilirsiniz. Bu yüzden sahte hitlerden uzak durun.

 

9. Başarıya Ulaşanları Takip Edin!

İnternet ile uğraşıp başarıya ulaşanları takip edin. Nasıl başarmışlar, ne yapmışlar, ne yapıyorlar, nasıl yapıyorlar bunları paylaşan ve başarılı olanları okuyun, araştırın ve gözlemleyin. Emin olun ki onların gittiği yoldan siz de giderseniz başarılı olacaksınızdır!

10. Sitenizi Mobil Uyumlu Hale Getirin

Artık mobil dünya gelişti. Neredeyse herkeste akıllı telefon var ve bilgisayara artık o kadar ihtiyaç yok. Bu yüzden sitenizi mobil uyumlu hale getirmek, mobil aramalardaGoogle‘ın sitenizi ön sırada çıkarmasına ve daha çok hit trafiği alacağınız anlamına geliyor demektir. Bu yüzden sitenizi mobil uyumlu yani responsive olarak tekrardan dizayn edin.

11. Sitenizi Hızlandırın

Sitenizi hızlandırmak ziyaretçilerin kaçmayacağı, yani sayfanın yüklenmesini beklemekten sıkılmayacağı anlamına gelir. Hızlı siteler daha çok hit çeker. Hızlı site sahibi olmak, ziyaretçilerin sitede daha hızlı gezinmesini sağlar. Bu yüzden sitenizi hızlı tutun ve bunu yapmaya çalışın!

12. Yorum Yapın!

Web sitenizle ilgili kategorilerde yazılar yazan siteleri ziyaret edin. Konularla ilgili yorum yapın ve kendi sitenizi de belirtin. Belirttiğinizde çok hit alamayabilirsiniz ama sitenizi tanıtmış olacak, Google’ın bunu görmesini sağlayacak ve az da olsa bir miktar insana erişmiş olacaksınız. Düşünsenize 1 ayda 100 siteye bunu yaptığınızı? Her siteden 4-5 kişi girse günlük 500 hit demek.

13. Trendleri Takip Edin

Dünyada ve ülkemizde neler oluyor biliyor musunuz? Bunları takip edin, son zamanlarda internette en çok neler haber yapılıyor, en çok neler aranıyor bir kontrol edin. Bunlarla ilgili yazılar yazarak paylaşın. Emin olun ki daha çok insan buna erişecektir. Ama unutmayın ki bunlar kısa vadeli hitlerdir, buna rağmen yüksek kitleye erişebileceksiniz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.