İPhone iTunes (9) ve (14) Hatası ve Çözümü

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 01:51

Hata 9 veya Hata 9006 için 5 Kolay Çözüm Yolu

Bu hatayı düzeltmek için çeşitli yöntemler mevcut.  Bunları birer birer inceleyelim.

Çözüm 1: iOS 9 güncellemesi sırasında veya geri yükleme tamamlanmadan Hata 9 uyarısını alıyorsanız bu yolla çözüme ulaşmanız muhtemel.

iPhone bağlantısını kesin. iTunes kapatıp bilgisayarı yeniden başlatın. Sonra iTunes yeniden çalıştırın ve iPhone’u bilgisayara bağlayın. Başka bir yöntem denemeden önce bir veya iki kez bunu deneyebilirsiniz.

Çözüm 2: iTunes’un en son sürümünün bilgisayarda yüklü olduğundan emin olun.

Mac için; iTunes çalıştırın, üst menü çubuğunda Güncellemeleri Kontrol Et tıklayın. Yönergeleri izleyin.

PC için; iTunes çalıştırın, menü çubuğunda Yardım altında Güncellemeleri Kontrol Et seçin. Eğer bu menüyü göremiyorsanız CTRL + B tuşlarına basın. Güncelleme için yönergeleri takip edin.

Çözüm 3: USB kablosunda arızalı olabilir. Eğer telefonunuzla birlikte gelen kabloyu kullanmıyorsanız, kablonun düzgün çalıştığından emin olmalısınız.

Orijinal Apple kablosu kullanmayı tercih edin. Kablonun tam oturduğundan emin olun. Bağlantı ucunda kablonun oturmaması için bir problem olup olmadığını kontrol edin. Bilgisayar tarafında başka bir usb port üzerinde kabloyu deneyin.

Çözüm 4: Bilgisayar tarafında bir bağlantı problemi olabilir. Bunun için bilgisayara bağlı başka bir Apple ürünü varsa bağlantısını kesin. Her iki noktada da bağlantının sağlam şekilde yapıldığından emin olun. Üçüncü taraf batarya ve ilaveleri devre dışı bırakın. VMware gibi sanallaştırma programları açıksa kapatın. İlgili usb sürücülerinin güncel olduğundan emin olun. Gerekiyorsa telefonu ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Çözüm 5: Güvenlik yazılımları da bu bağlantının kesilmesine neden oluyor olabilir. Bilgisayarda virüs vb zararlı yazılımlar olmadığından emin olun. Güvenlik yazılımınız varsa geçici olarak devre dışı bırakın. Tarih ve zaman ayarlarının doğru yapıldığından emin olun.

Bu yöntemler ile basitçe bilinmeyen hataların üstesinden gelmek mümkün olabilmektedir. Başka bir bilgisayarda da aynı problemler yaşanıyorsa iPhone cihazınızda donanımsal bir arıza olması muhtemeldir.

 

Donanımsal olarak bu hatalara Dikkat Edilmelidir

1

Bu Vidalar Bu Şekilde Takılması Gerekiyor bu vidalar genelde  ekran  değişimi gibi bazı  nedenlerden dolayı sökülüyor ve vidalar  dikkat edilmiyor  ve yanlış takılıyor bir süre sonra  cihazlar böyle  hataya düşe biliyor

 

2 Sıvı temas  veya bir anakart üzerinde kısa devre olmasından dolayı bu tür sorunlar meydana  geliyor

 

3 Cihazı Kendiniz müdahale etmek yerine bir iphone servisine Götürmenizi Tavsiye ederim

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]
Etiketler:, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.