Hacklink Nedir ?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 14:41

Hacklink Nedir,

images-70

Mehraba alioktem.com.tr ziyaretcimiz  bugün size hacklink Nedir ne işe yarar zararları nedir bu makalede sizlere bilgilendirme amaçlı olarak yazıyorum

Yararları ve Zararları Nelerdir?
Hacklink, birkaç yıldır binlerce webmaster tarafından benimsenip uygulanan bir backlink elde etme yöntemidir. Backlink kavramı Google ile birlikte girdi hayatımıza. Sitelerin birbirini referans göstermesi şeklinde düşünülebilecek olan backlink kavramı aslında şu demekdir:
İki site düşünelim. X sitesi, Y sitesine link vermiş olsun. Bu sayede Y sitesi X sitesi tarafından önerilmiş, referans gösterilmiş ve ayın zamanda backlink elde etmiş olur. Aslında backlink elde etmek için hacklink yöntemi haricinde çok sayıda yöntem bulunmaktadır. Bunları; link satın almak, link değişimi yapmak, sitelere yorum ekleyip yorum bölümünde websitesinin link olarak eklenmesi, sosyal ağlarda site ile ilgili paylaşımlar yapmak ve imlemeler bu yöntemlerden yalnızca bazılarıdır. Şimdi gelelim asıl önemli konuya; tüm bu yöntemler dururken neden hacklink? Ama bu konuya gelmeden önce hacklink kavramının içini doldurmakta yarar var.

 

Hacklink Nedir?

Hacklink, kaliteli websitelerinin kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirilmesi ve sonrasında da bu sitelere link eklenmesi işlemidir. Asıl site sahiplerinden habersiz şekilde gerçekleştirilen bu olaylarda haksız kazanç ve bir nevi hırsızlık söz konusudur. Kimileri ise hackledikleri siteleri kendi siteleri gibi tanıtıp 3. şahıslara link satarak bu işten para kazanmaktadır.
Hacklink işlerinde artık fiyatlar o kadar düştü ki, önceleri insanlar link satın aldığında hacklink olduğunu anlamazdı fakat artık çok düşük ücretlerle yüksek PR değerine sahip sitelerden link satanlar için hemen “bu kişi hacklink satıyor muhtemelen” gibi ithamlarda bulunmak mümkün. Bu ithamlar da genellikle doğru çıkar zaten…

Hacklink’in Yararları Nelerdir?

Hacklink alınan siteler çok yüksek PR değerlerine sahiptir genellikle. Bu yüzden websitelerinin PR değerinin birden artmasını sağlar. Arama motorları nezdinde çok kaliteli sitelere sahip olmayı sağlayan hacklinklerin tabii ki zararları da yok değil ve zararları düşünüldüğünde, yararlarının aslında devede kulak kalacağını siz de farkedeceksiniz.

Hacklink’in Zararları Nelerdir?

Hacklink aldığınızda siteniz kısa süre içerisinde PR anlamında yükselişe geçebilir, arama motorlarında sitenizle ilgili yapılan aramalarda üst sıralarda çıkmanızı da sağlayabilir fakat Google tarafından hacklink işlemleri ile ilginiz anlaşılırsa, o zaman siteniz için ölüm marşının çalmaya başladığını söyleyebiliriz. Hacklink satın alan siteler Google tarafından tespit edildiği anda banlanır ve o sitenin belinin doğrulması imkansıza yakın bir hal alır.
Özetle; hacklink kesinlikle uygulanmaması gereken bir backlink yöntemidir. Yasal değildir. İnsanların hakkını gasp etmek demektir.

Özellikle edu ve gov uzantılı sitelerden link alırken çok dikkatli davranın. Çünkü edu ve gov uzantılı siteler yüksek PR değerine sahip olsa da hacklink ihtimalini de göz önünde bulundurmalısınız. Yani hacklink, kısa vadede sitenize yüksek hit sağlayıp arama motorlarında üst sıralara çıkmanızı sağlayabilir. Fakat uzun vadede sitenizin banlanmasından başka bir işe yaramaz.

 

Biz yasal olarak bir suç olan bu yöntemi kesinlikle tasvip etmiyoruz ve kimseye önermiyoruz.Seo gibi uzun vadeli emek ve sabır isteyen bir işte bu yöntemi uygulayan firmalardan uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.